Kompleksowe rozwiązania dla domu i firmy
  • Adres

    Gavra | NIP: 8451388312

    ul. Obwodowa 6, 11-500 Giżycko
  • Telefon

    87 428 62 44
    kontakt@gavra.pl

Automatyka do bram / Napędy do rolet i markiz

Napędy do rolet i markizNapędy do rolet i markiz umieszczone są w rurze nawojowej rolety, markizy czy bramy rolowanej. Napędy są dobierane w fazie zamówienia produktu. Montaż napędów do istniejących rolet lub markiz jest możliwy lecz zazwyczaj problematyczny i kosztowny.

            Silniki do rolet, markiz i bram rolowanych mają prostą konstrukcję i w podstawowych wariantach nie posiadają centrali sterującej ani odbiornika radiowego. Najprostszego silnika do rolety nie da się również rozsprzęglić  w razie braku prądu.

Obecnie na rynku coraz bardziej powszechne są silniki posiadające wbudowane czujniki przeciążeniowe, odbiorniki radiowe, czy też mini centrale sterujące. Możliwość otwierania awaryjnego jest możliwa poprzez tzw system NHK wykorzystujący korbę do ręcznego otwierania/ zamykania rolety, markizy, czy bramy rolowanej.

Właściwy zestaw automatyki do rolet czy markiz wraz z akcesoriami zalecamy dobierać przy wsparciu autoryzowanego sprzedawcy (posiadającego również autoryzację montażu i serwisu automatyki do bram i rolet)

Producenci