Kompleksowe rozwiązania dla domu i firmy
  • Adres

    Gavra | NIP: 8451388312

    ul. Obwodowa 6, 11-500 Giżycko
  • Telefon

    87 428 62 44
    kontakt@gavra.pl

Automatyka do bram / Napędy do bram skrzydłowych

Napęd do bramy skrzydłowej (rozwiernej) pracuje poprzez przesuw wodzika lub tłoka.  Zestaw napędowy składa się  z siłowników osadzonych z jednej strony na słupie, a z drugiej strony na skrzydle bramy, elektronicznej centrali sterującej, odbiornika radiowego, pilotów sterujących, co najmniej jednej pary fotokomórek zabezpieczających oraz w niektórych przypadkach lampy sygnalizacyjnej oraz anteny zwiększającej zasięg pilotów.

Napędy do bram skrzydłowych (rozwiernych) – podobnie jak w bramach przesuwnych dobieramy na podstawie wielkości bramy (szerokość poszczególnych skrzydeł), wagi bramy i jej wypełnienia. Dodatkowo ważnym parametrem doboru napędu jest rodzaj słupów na jakich osadzona jest brama. Inny napęd będzie obsługiwał bramę osadzoną na słupach stalowych, inny bramę zawieszoną  na szerokich słupach murowanych (beton, cegła klinkierowa, prefabrykat). Brama rozwierna przygotowana do pracy z napędem musi pracować lekko, a skrzydła nie powinny się ocierać o siebie w końcowej fazie zamykania.

Każdy napęd elektryczny ma możliwość jego szybkiego rozłączenia (rozsprzęglenia)  i ręcznego otwarcia/zamknięcia bramy. Jest to niezbędne w przypadku braku zasilania, lub awarii urządzenia.

Napęd do bramy skrzydłowej możemy zamontować w dowolnym momencie, jednak w przypadku montażu napędu później niż samej bramy, warto pamiętać o wcześniejszym  rozprowadzeniu przewodów sterujących.    

Właściwy zestaw automatyki do bramy skrzydłowej (rozwiernej) wraz z akcesoriami zalecamy dobierać przy wsparciu autoryzowanego sprzedawcy (posiadającego również autoryzację montażu i serwisu automatyki do bram)

Producenci