Kompleksowe rozwiązania dla domu i firmy
  • Adres

    Gavra | NIP: 8451388312

    ul. Obwodowa 6, 11-500 Giżycko
  • Telefon

    87 428 62 44
    kontakt@gavra.pl

Automatyka do bram / Napędy do bram przesuwnych

Robus 600 NiceNapęd do bramy przesuwnej samonośnej pracuje poprzez listwę zębatą umieszczoną na bramie.  Zestaw napędowy składa się  z silnika zintegrowanego z elektroniczną centralą sterującą, odbiornika radiowego, pilotów sterujących, co najmniej jednej pary fotokomórek zabezpieczających oraz w niektórych przypadkach lampy sygnalizacyjnej oraz anteny zwiększającej zasięg pilotów.

Napęd dobierany jest na podstawie długości bramy (szerokości wjazdu), a także jej ciężaru i wypełnienia. Mówiąc krótko: im brama większa cięższa tym napęd powinien być mocniejszy.

Niezależnie od mocy napędu sama brama przesuwna powinna przesuwać się lekko w każdej pozycji. Gwarantuje to nam bezawaryjną pracę zestawu przez wiele lat.

Każdy napęd elektryczny ma możliwość jego szybkiego rozłączenia (rozsprzęglenia)  i ręcznego otwarcia/zamknięcia bramy. Jest to niezbędne w przypadku braku zasilania, lub awarii urządzenia.

 

                Napęd do bramy przesuwnej możemy zamontować w dowolnym momencie, jednak w przypadku montażu napędu później niż samej bramy, warto pamiętać o wcześniejszym  rozprowadzeniu przewodów sterujących. Właściwy zestaw automatyki do bramy garażowej wraz z akcesoriami zalecamy dobierać przy wsparciu autoryzowanego sprzedawcy (posiadającego również autoryzację montażu i serwisu automatyki do bram)

Producenci